Kotły gazowe – jest spośród czego wybierać!

Kotły gazowe – jest spośród czego wybierać!

Wybierz dobrze

Instalacja grzewcza to jedna z ważniejszych, które każdy umieszcza w swoim domu. Nic zatem dziwnego, że zanim powstanie, trzeba podjąć szereg decyzji mających znaczący wpływ na dalszą przyszłość jej użytkowników. Jednym z najważniejszych składowych instalacji są kotły gazowe CO.

Chcąc ułatwić Wam wybór odpowiedniego pieca, poniżej przedstawiamy rodzaje, które są dostępne na rynku. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem. Mamy nadzieję, że informacje w nim zawarte pomogą podjąć odpowiednie decyzje.

 

Kotły gazowe dwufunkcyjne czy jednofunkcyjne?

Zapewne zdajecie sobie sprawę z tego, że kotły gazowe produkowane są w różnych wersjach. Producenci zapewniają w ten sposób różnorodność, która daje pole manewru potencjalnym użytkownikom.

Pierwszym, który można spotkać na rynku, jest piec jednofunkcyjny, którego zadaniem jest tylko zasilanie centralnego ogrzewania. Kolejnym z rodzajów są kotły gazowe dwufunkcyjne. Jak sama nazwa wskazuje, te piece posiadają dwie funkcje – zarówno zasilają instalację cieplną, ale także podgrzewają wodę. Jak zatem widać ta druga opcja jest o wiele lepszą, ponieważ jej użytkownicy nie są zmuszeni kupować podgrzewacza wody.

 

Kotły gazowe – jakie cechy powinien posiadać dobry piec?

Kotły dwufunkcyjne, jak wspomnieliśmy wyżej, nie tylko dają ciepło, ale również podgrzewają wodę. Te z wyższej półki posiadają duże zasobniki wody (nawet do 120 litrów), które pozwalają cieszyć się ciepłą wodą nawet w kilku miejscach jednocześnie. Warto podkreślić także, że użytkownik nie musi długo czekać na to, aby z kranu poleciała ciepła woda. Poza tym tego rodzaju piec prezentuje się estetycznie, co sprawia, że staje się ozdobą domu, w którym zostaje zawieszony.

 

Kotły gazowe co kondensacyjne – co o nich można powiedzieć?

Kotły CO gazowe kondensacyjne cieszą się ogromnym uznaniem użytkowników. Co je wyróżnia spośród innych propozycji? Nie da się ukryć, że są o wiele bardziej ekonomiczne, niż zwykłe piece gazowe. W praktyce okazuje się, że generują więcej ciepła, przy wykorzystaniu tej samej ilości paliwa, co zwykłe kotły gazowe.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *