Czym się różni pompa ciepła powietrzna od gruntowej?

Czym się różni pompa ciepła powietrzna od gruntowej?

Niski koszt utrzymania pompy – warto o tym pomyśleć

Niskie koszty utrzymania to argument, który przemawia do osób zastanawiających się nad wyborem odpowiedniego sposobu ogrzewania domu i wody. Tutaj pojawia się pompa ciepła, która ten warunek świetnie spełnia. Żeby jednak wybór nie był zbyt prosty, producenci oferują zarówno pompy gruntowe, jak i powietrzne. Czym się różnią? Którą wybrać? Właśnie tym tematem zajmiemy się w dzisiejszym artykule. Zostańcie z nami, jeśli ten temat spędza Wam sen z powiek.

 

Powietrzna pompa ciepła a pompa ciepła gruntowa – różnice

Nie da się ukryć, że wspomniane powyżej pompy ciepła posiadają inne rozwiązania, które sprawiają, że dla jednych lepsza będzie powietrzna pompa ciepła,a dla innych pompa ciepła gruntowa.

Poniżej przedstawiamy podstawowe funkcje obu rozwiązań. Mamy nadzieję, że na tej podstawie wybierzecie rozwiązanie idealne do Waszych domów.

 

Czym wyróżnia się powietrzna pompa ciepła?

Zastanawiając się nad tym, czym wyróżnia się powietrzna pompa ciepła od innych możliwości ogrzewania, należy wspomnieć, że ogrzewanie nią jest niezwykle tanie. Porównując zużycie – jest tańsze, niż kotłem na węgiel.

Warto podkreślić, że ten model jest w stanie zarówno ogrzać pomieszczenie, jak i wodę użytkową. Nie trzeba zatem montować kolejnych instalacji, które nie tylko są kosztowne, ale również zajmują dodatkowe miejsce.

 

Gruntowa pompa ciepła – doskonale sprawdzi się przy dużych działkach

Gruntowa pompa ciepła sprawdzi się doskonale w dużych gospodarstwach, których powierzchnia sięga powyżej kilkuset metrów kwadratowych. Nad takim rozwiązaniem mogą zastanowić się także osoby, które posiadają stawy. Pompa bowiem odbiera ciepło z gruntu przy użyciu wielometrowych rur, które ułożone są pod ziemią. Rury układa się na wysokości mniej więcej 1,5m pod ziemią. Należy mieć na uwadze, że tam, gdzie biegną rury, powinien być zasiany trawnik. Dlatego właśnie działka powinna być na tyle duża, aby zmieścił się na niej piękny ogród i pozostała część pokryta trawnikiem, pod którym będą biegły rury. Zobacz więcej na https://www.broetje.pl/kategoria-produktu/rodzaj/pompy-ciepla/

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *